مراسم ۲۸ صفر سال ۹۲

مراسم ۲۸ صفر سال ۹۲
در روز شهادت پیامبر اکرم(ص) و امام حسن(ع) در هیئت پیروان حسینی(ع) + گزارش تصویری

حجت الاسلام شجاعی: قدرت خدا در خلقت صاحب امروز است / حاج حمید رضا بهاری: کریم آل طه راحت از زخم زبان ها شد

عزاداری شهادت پیامبر اکرم (ص) و امام حسن (ع) با سخنرانی حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی و مداحی حاج سیدمحمد موسوی، حاج سید محسن گرسویی، حاج اصغر آراسته، حاج حمیدرضا بهاری  حاج رضا بخشیان حاج حامد خمسه و حاج رضا جگر گوشه در هیئت پیروان امام حسین (ع) برگزار شد.
مراسم عزاداری به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) و شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) در صبح روز ۲۸ ماه صفر با سخنرانی حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی و مداحی  حاج سیدمحمد موسوی، حاج سید محسن گرسویی، حاج اصغر آراسته، حاج حمیدرضا بهاری در هیئت پیروان امام حسین (علیه السلام) برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام شجاعی به سخنرانی در رابطه با جایگاه و مقام حضرت رسول(صلی الله علیه و آله وسلم)  پرداخت که در ادامه آمده است:

– ماسواءالله دو قوس است، یک قوس، قوس نزول است و یک قوس، قوس صعود است. اولِ قوس صعود، عالم عبد است، عالم بسیط است، عالم مجرد است. ما تا جایی که با مرکب علمی اهل بیت میتوانیم صعود میکنیم، تا همین “اولُ ما خلََق” است. آن طرف خط ، فضولی است نه فکر کن و نه حرف بزن. دستور است که ” لا تتکلموا فی ذات الله فانه لا یزیدکم الاّ تحیّرا ” کسی از امیر المؤمنین پرسید قبل از آدم و حوا چه چیزی بوده؟ گفتند آدم وحوا، گفت قبل از آن گفتند آدم و حوا، فرمود تا قیامت این سوال را بپرسی جوابش همین است. آن طرف خط را دیگر مغز ما توان ندارد.

– ما در فضای اولیم. قرآن می فرماید ” وبنینا فوقکم سبعا شدادا ” ما بر سر شما هفت طبقه آسمان استوار خلق کردیم که تفسیر برهان میگوید که فضای اول همین است که ما هستیم. خورشیدی که طلوع میکند فاصله زمین با آن بسیار زیاد است و حال محاسبه این فاصله تا بقیه کرات کاری بس دشوار است این فضا با همه وسعتش، در برابر فضای دوم ، مثل یک لکه است. امیرالمومنین (علیه السلام) می فرمایند مانند یک حلقه انگشتر است در میان بیابان برهوت. یک ستاره خارج از منظومه ما یعنی فضای دوم اگر کسی بخواهد از مغرب تا مشرقش پرواز کند، دو میلیون سال نوری به طول می انجامد. و این یکی ازاین هزاران و میلیونها کراتی است که در فضای دوم است. تا برسیم به فضای هفتم. بهشت در آسمان هفتم است.

– تمام این خلقت اصل و مصدرش نور منیر حضرت محمد( صلی الله علیه و آله وسلم) است. خودشان فرمودند ” اول ما خلق الله نوری” اولین خلقتی که خدا کرد خلقت نور من بود. من بودم و من خدا را تسبیح می کردم و چون اراده خلقت کرد، نور مرا شکافت، نور علی را خلق کرد و نور حضرت علی با نور من یکسان است نور هر دوی ما را شکافت، نور حضرت زهرا را خلق کرد، ما الان هرچیزی را که داریم برای حضرت زهراست هر لقمه ای که میخوریم برای حضرت زهرا است. چون این زمین را خداوند مهر حضرت زهرا قرار داده و از این زمین موجودات را خلق کرده. و نور حضرت امام حسن را شکافت شمس و قمر را خلق کرد، نور حسین را شکافت و بهشت را آفرید.

– حدیث کساء را از دست ندهید، فیض عجیبی در آن است در حدیث کساء می خوانیم: ” و عزّتی و جلالی إنّی ما خلقت سماء مبنیة و لا ارضاً مدحیة و لا قمرا منیرا و لا بحرا یجری و لا فلکا یسری الا فی محبة هولا الخمسة الذینهم تحت الکساء همه خلقت از انوار آنها و نور آنها از خاتم انبیاء( صلی الله علیه وآله وسلم)”. پس بنابر این در این سیر نزولی اول خاتم انبیاء است قدرت خدا در صاحب امروز است، در خلقت خاتم انبیاء است. که چنین مصدری در سیر نزولی به عنوان بچه شیرخواری از آمنه بوجود می آید و امروز از این عالم رخت بر میبندد. فرمودند: “اَوَلُنا محمد، أوسطنا محمد، آخرنا محمد کلُّنا محمد(صلی الله علیه و آله وسلم)”

در ادامه این مراسم؛ مداحان اهل بیت علیهم السلام حاج سیدمحمد موسوی، حاج سید محسن گرسویی، حاج اصغر آراسته، حاج حمیدرضا بهاری و حاج رضا بخشیان به نوحه سرایی و عزاداری پرداختند که بخشی از شعر خوانده شده توسط حاج حمیدرضا بهاری در ادامه آمده است؛

کریم آل طه راحت از زخم زبان ها شد

به روی همچو ماه او  هلال مرگ پیدا شد

به پیش چشم خواهر همچو شمعی سوخت سر تا پا

گره بر کار زینب خورد لیک از کار حسن وا شد

رسید از بی کسی امشب به دامان اجل دستش

همان دستی که در کوچه عصای دست زهرا شد

 

در زیر می توانید گزارش تصویری مراسم را ببینید(برگرفته از سایت وارث)

 

هیئت پیروان امام حسین(علیه السلام)

همچنین ببینید

طرح انس جوانان با هیئت سال ۹۲

طرح انس جوانان با هیئت سال ۹۲ برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر روی تصویر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*