ولادت حضرت عباس خرداد ۹۳

در حسینیه پیروان امام حسین(ع) در شب ولادت حضرت عباس(ع) برگزار شد+ گزارش تصویری؛

حجت الاسلام کرمی: چه عاملی عباس بن علی(ع) را به چهره بین المللی نهضت تبدیل کرد؟

مراسم جشن شب ولادت قمر منیر بنی هاشم، حضرت عباس(علیه السلام) با سخنرانی حجت الاسلام کرمی و مدیحه سرایی حاج روح الله بهمنی و حاج حامد خمسه در حسینیه پیروان امام حسین (علیه السلام) برگزار شد.

مراسم جشن شب ولادت حضرت عباس(علیه السلام) با سخنرانی حجت الاسلام کرمی و مدیحه سرایی حاج روح الله بهمنی و حاج حامد خمسه در حسینیه پیروان امام حسین (علیه السلام) برگزار شد.

در ادامه گزیده ای از بیانات حجت الاسلام کرمی را می خوانید:

شاید از ابتدای طفولیت تا اکنون سؤالی در ذهن همه شما عزیزان باشد که به چه اعتباری قمر منیر بنی هاشم اباالفضل العباس(علیه السلام) ، چهره بین المللی نهضت و دوم چهره شاخص در قیام عاشورا و قیام امام حسین(علیه السلام) است؟

در بین این ۷۲ نفر چهره های برجسته ای بودند. اما تشعشع بعد از حضرت اباعبدالله(علیه السلام) متعلق به حضرت عباس(علیه السلام) است. سوال این است که ین آن افراد که ۴ پسر ام البنین(سلام الله علیها) نیز بین آنها بودند، چه ویژگی شاخصی برای حضرت عباس(علیه السلام) بود که این ویژگی را به ایشان داد که ایشان را به چهره بین المللی نهضت و دوم چهره شاخص در قیام عاشورا تبدیل کرد؟

از قرائنی که موجود است، این را انسان براورد می کند که هیچ عاملی نمی تواند این سرگذشت را برای قمر بنی هاشم(علیه السلام) رقم بزند، الّا اینکه حضرت ذوب در ولایت بود و در اعلا مرتبه عبودیت بود. این بندگی که اعلا قُلل کمال یک انسان در مسیر سلوک الی الله است، این قله ای است که فوق آن را نمی توان متصور شد.

فلذا عباس بن علی بن ابیطالب(علیه السلام) در این جایگاه و پایگاه، به آن درجه رفیع واصل شد که عرفا اصطلاحاً به آن ” فناء فی الذات” می گویند. یعنی ذوب در اراده ذات اقدس احدیت.

گزارشی است در تاریخ که وقتی حضرت زین العابدین(علیه السلام) عبیدالله بن عباس، پسر قمر منیر بنی هاشم(علیه السلام) را دید، جمله ای را به او فرمودند که ۲ جا به ۲ نفر خیلی سخت گذشت. یکی روز احد، کنار بدن حمزه سید الشهدا به جدم پیغمبر(صلی الله علیه واله وسلم) که ایشان وقتی دیدند که این بلا را بر سر حمزه آوردند فرمودند عمو اگر دستم به قاتلینت برسد، به جای تو ۷۰ نفر آنها را می کشم.

که در آن حال آیه نازل شد: هر کسی به شما تعدی کرد، در جبران جفا، حد و اندازه را رعایت کنید. دومین جا که خیلی سخت گذشت به دوم چهره اسلام، کنار نهر علقمه، کنار بدن عرباً عربای پدرت، بر پدرم خیلی سخت گذشت.

وجود مقدس زین العابدین(علیه السلام) فرمودند: ” رحم الله عمی العباس، إنّ عمی العباس کان نافذ البصیرة ” خدا عمویم عباس را رحمت کند. عمویم عباس نفوذ بصر داشت.

در جای دیگر فرمودند: ” رحم الله عمی العباس، إنّ عمی العباس یغبطه بها جمیع الاولین و الآخرین ” یعنی ذات اقدس احدیت، فردای محشر، عمویم عباس را در یک مکان مرتفعی قرار می دهد، مقام عمویم عباس به قدری بلند است که تمام کسانی که در قیامت در آفرینش نقطه عطف بودند و محلی از اعراب دارند، وقتی می خواهند عمویم عباس را ببینند، باید سرشان را بالا بگیرند و شهدای اولین و آخرین به درجه عمویم عباس، غبطه می خورند.

در ادامه این مراسم مدحان اهل بیت(علیهم السلام) حاج روح الله بهمنی و حاج حامد خمسه، به مدیحه سرایی و مولودی خوانی پرداختند.

برگرفته از سایت وارث

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر روی تصویر کلیک کنید

هیئت پیروان امام حسین(علیه السلام)

همچنین ببینید

شب ولادت امام حسن تیر ۹۳

شب ولادت امام حسن تیر ۹۳ در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد+ گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*